INSPIRACJE + PODSUMOWANIE MIESIĄCA: STYCZEŃ 2016

01.02.2016


Inspiracje stycznia nieco wyjątkowe, ponieważ towarzyszy im zestawienie najważniejszych wydarzeń w modzie polskiej oraz zagranicznej, które miały miejsce w minionym miesiącu. I tak już pozostanie - dobrze wiedzieć co w branży piszczy!


______________________________

PODSUMOWANIE MIESIĄCA
1. Nastał czas modowych kampanii reklamowych na wiosnę i lato 2016. Zaprezentowały je największe domy mody oraz znane marki. Największą furorę zrobiły kolorowa, wesoły i rodzinna kampania Dolce&Gabbana oraz zdjęcia Gucci wykonane w Berlinie i przenoszące nas w lata 80'. Natomiast w sesji zdjęciowej dla Balmain swoje siły połączyły trzy top modelki lat 90' - Cindy Crawford, Claudia Schiffer i Naomi Campbell.
2. 7 stycznia swoje 53 urodziny obchodził Christian Louboutin, a 21 dnia miesiąca swoje 111 urodziny świętowałby Christian Dior.
3. Polski koncern odzieżowy LPP powiększył się o kolejną markę. Tallinder jest marką premium skierowaną do ambitnych, dynamicznych i eleganckich osób powyżej 30 roku życia. Tallinder posiada również swój firmowy portal internetową Style Almanac, na którym pojawiają się wpisy z dziedziny mody, designu oraz lifestyle'u.
4. Marka H&M wypuściła na rynek szal rzekomo do złudzenia przypominający żydowski talit, czyli chustę nakładaną przez żydów podczas modlitwy. Szal jest jasny z czarnymi paskami oraz frędzlami. Jednak czy czarne pasy zdobiące białą lub beżową tkaninę zarezerwowane są jedynie dla przedmiotów religijnych? Nie sądzę, więc pytanie czy to prowokacja czy niedopatrzenie i najzwyklejsza pomyłka?
5. Wokół domu mody Saint Laurent wywołano niemałe zamieszanie. Wszystko za sprawą  spekulacji o odejściu dyrektora kreatywnego marki - Hedi'ego Slimane'a, który swoją funkcję pełni od marca 2012 roku.
 6. Styczeń minął pod hasłem męskich tygodni mody. Inspiracje street style prosto z Londynu znajdziecie w poprzednim poście [klik], a skrót pokazów ukarze się na blogu w lutym.
Natomiast w dniach 25 - 28 stycznia oczy wszystkich miłośników mody zostały skierowane na francuską stolicę mody. W Paryżu odbyły się wiosenne pokazy haute couture. Na wybiegach swoje propozycje zaprezentowali m.in. Zuhair Murad, Givenchy, Ulyana Sergeenko, Jeans Paul Gaultier, Elie Saab, Chanel i Valentino. Nie zabrakło również modelek polskiego pochodzenia.
7. 30 stycznia ruszyła akademia Fashion PR Talks. W Polsce jest to pierwszy tak duży projekt dotyczący biznesowego aspektu branży mody.
______________________________

źródło: tumblr | kolaże: Gosha B.
______________________________