RELACJA: SPOTKANIE Z CYKLU "PROJEKT MODA"

28.10.2015


"Produkcja sesji zdjęciowych - jak to działa?" to temat drugiego, a zarazem pierwszego z moim udziałem, spotkania z cyklu "MODA - jak odnaleźć się w branży".
W tym poście przedstawię Wam samą ideę przedsięwzięcia organizowanego przez Centrum Designu Gdynia oraz napiszę, co działo się 21 października za drzwiami sali kinowej budynku nr 3 Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

______________________________

"MODA - jak odnaleźć się w branży"
O wydarzeniu dowiedziałam się od pomysłodawczyni projektu i współtwórczyni marki Keyce - Doroty Cząstki. Jak sama słusznie zauważyła "(...) my jako branża musimy się wziąć w garść i zacząć działać, bo jak my nie zawalczymy o siebie, to nikt o nas nie zawalczy". Stąd inicjatywa zorganizowania serii bezpłatnych spotkań zrzeszających ludzi z branży odzieżowej. Podczas prelekcji poruszane są różne aspekty dziedziny mody. Natomiast czas po wykładach przeznaczony jest na networking, nawiązywanie nowych znajomości, rozmowy przy winku i rzecz jasna wymianę kontaktów.
Można z tego wywnioskować, że celami "Projektu Moda" są edukacja, dialog i integracja, ale także promowanie pomorskiego przemysłu odzieżowego.
I spotkanie z cyklu "Projekt Moda". Grudzień 2014 | fot. Jacek Szycht | źródło: Facebook

"PRODUKCJA SESJI ZDJĘCIOWYCH - JAK TO DZIAŁA?"
Tematyką październikowego spotkania była fotografia. Na ładnie zaaranżowanej scenie pojawili się właściciele trójmiejskiej agencji fotograficznej September Art - Paweł Gajewski i Artur Pruchnicki. Natomiast całą imprezę poprowadziła Iza Kotkowska.

Podczas prelekcji zostały poruszone dwa zagadnienia - rodzaje zdjęć modowych oraz organizacja sesji zdjęciowych. Tematy teoretycznie oczywiste. Jednak domniemam, że niewiele osób niezwiązanych z fotografią reklamową zastanawiało się jak powstają różnego typu zdjęcia i kto pracuje podczas ich produkcji oraz, że zmarszczenie ubrań na zdjęciach packshotowych nie jest przypadkowe i kieruje je w stronę wybranego segmentu klientów. Uznałam to za wiedzę ciekawą i przydatną, więc spodziewajcie się posta!
Wracając do samych prelegentów - mnie zabrakło nieco werwy i energicznych wypowiedzi. Jednak nie każdy musi być urodzonym mówcą. Najważniejsze, że znali się na rzeczy i spowodowali, że przez te dwie godziny słuchałam, notowałam i chłonęłam cenne informacje. Całe wystąpienie oceniam bardzo pozytywnie!

Ze strony organizacyjnej wydarzenie również wypadło dobrze. Wszystkie szczegóły opisane i bieżąco aktualizowane na stronie eventu na Facebooku [klik], dobra lokalizacja i łatwy dojazd. Natomiast na miejscu organizatorzy umili czas  poczęstunkiem w formie szwedzkiego bufetu.
Paweł Gajewski i Artur Próchnicki z September Art Agency w roli prelegentów podczas II spotkania Projekt Moda | fot. Mateusz Skowronek | źródło: Facebook

CZY WARTO?
Oczywiście! Wykłady polecam osobom związanym z modą lub branżą kreatywną, ale również tym, które są ciekawe świata i chcą dowiedzieć się czegoś nowego. Ponadto jest to wydarzenie w Trójmieście unikatowe, więc warto skorzystać.
I już teraz mogę Wam zdradzić, że kolejne spotkanie odbędzie się jeszcze w tym roku - dokładnie 9 grudnia! Dotyczyć będzie współpracy z mediami, a wykład poprowadzi reprezentant magazynu Elle. O szczegółach na pewno poinformuję na moim fanpage'u na Facebooku.
______________________________