WYDARZENIE

16.03.201511 lutego 2010 roku świat mody obiegła zaskakująca i smutna wiadomość - jeden z najwybitniejszych projektantów naszych czasów - Alexander McQueen - popełnił samobójstwo. Miał 41 lat. Jego projekty były nietuzinkowe, zaskakujące, a także kontrowersyjne. Nadal są źródłem inspiracji. Dlatego od 14 marca do 2 sierpnia bieżącego roku w londyńskim Victoria and Albert Museum wystawiona będzie ekspozycja poświęcona kreacjom wizjonera. Wystawa "Alexander McQueen - Savage Beauty" ukazuje twórczość projektanta od dyplomowej kolekcji z 1992 roku do nieukończonych projektów z sezonu jesień/zima 2010. Składa się z ponad 240 eksponatów.

Pierwsza odsłona wystawy miała miejsce w 2011 roku w Metropolitan Museum of Art. Cieszyła się ogromną popularnością dlatego zdecydowano się na dodrukowanie dodatkowych biletów oraz jej dwukrotne przedłużenie. Koniec końców nowojorską ekspozycję obejrzało 660 tys. osób z 57 krajów. 
Czy wystawa w stolicy Wielkiej Brytanii również okaże się sukcesem? Wszystko wskazuje, że tak! Wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki i już zostały dwukrotnie dodrukowane. Co więcej, jeszcze przed otwarciem ekspozycja stała się najpopularniejszą wystawą w historii V&A Museum. 

Oczywiście nie obyło się bez uroczystego otwarcia, na którym pojawiły się takie osobistości jak David i Victoria Beckhamowie, modelki Kate Moss, Noami Campbell oraz Stella Tennant, aktorka Salma Hayek, międzynarodowa redaktor Vogue'a - Suzy Menkes czy dyrektor kreatywna domu mody Alexander McQueen - Sarah Burton. Podczas gali nie zabrakło również polskiego akcentu w postaci dwóch kreacji Joanny Przetakiewicz. Markę La Mania wybrały księżniczka Yorku Beatrycze oraz architektka Zaha Hadid.

Muszę przyznać, że z wielką chęcią zobaczyłabym zbiór kolekcji brytyjskiego projektanta. Niestety pozostają mi jedynie zdjęcia oraz filmy z ekspozycji w V&A Museum.
W komentarzach dajcie znać co myślicie o twórczości Alexandra McQueena oraz samej wystawie. A może ktoś z Was będzie miał okazję zobaczyć ją na własne oczy? Jeżeli tak to z niecierpliwością czekam na relację!
______________________________


żródło: TVN24

______________________________